Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İraq Respublikasının baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Fuad Hüseyn ilə görüşmüşdür
15 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində İraq Respublikasının baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Fuad Hüseyn ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan və İraq arasında ikitərəfli münasibətlər və regional məsələlər müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov ölkələrimiz arasında yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin, intensiv siyasi dialoqun əməkdaşlığın siyasi, iqtisadi, ticarət, enerji, təhsil, mədəniyyət və digər sahələrdə müsbət şəkildə irəliləməsinə mühüm töhfə verdiyini qeyd edib.
Tərəflər həmçinin Yaxın Şərqdəki cari vəziyyət ətrafında müzakirələr aparıblar.
Regionda sülh və sabitliyin bərqərar olunmasının əhəmiyyəti bir daha vurğulanıb.
Azərbaycan və İraq arasında tarixi dostluq və həmrəyliyə əsaslanan münasibətlərin beynəlxalq platformalarda da öz əksini tapdığı vurğulanıb.
İraq Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Fuad Hüseynin ölkəmizə səfəri zamanı keçirdiyi görüşü və əlaqələrimizin inkişafı ilə əlaqədar müzakirələri məmnunluqla xatırladığını bildirərək, ölkəsinin Azərbaycanla münasibətləri daha da inkişaf etdirməkdə maraqlı olduğunu, ikitərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində yaxşı imkanların mövcudluğunu qeyd edib.

Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Iraq Fuad Hussein
On February 15, 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Iraq, Fuad Hussein, within the framework of the Munich Security Conference.
During the meeting, bilateral relations between Azerbaijan and Iraq and regional issues were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov noted that high-level mutual visits and intensive political dialogue between our countries have made a significant contribution to the positive progress of cooperation in political, economic, trade, energy, education, culture and other areas.
The parties also discussed the current situation in the Middle East.
The importance of establishing peace and stability in the region was once again emphasized.
It was emphasized that the relations between Azerbaijan and Iraq, based on historical friendship and solidarity, are also reflected in international platforms.
Iraqi Deputy Prime Minister and Foreign Minister Fuad Hussein expressed his satisfaction with the meeting held by him during his visit to our country and the discussions on the development of our relations, he noted that his country is interested in further developing relations with Azerbaijan and that there are good opportunities to expand bilateral cooperation.