Mətbuat şərhi 12 oktyabr 2025
“Azərbaycan Hava Yolları” AZAL QSC Bakı-Bağdad-Bakı istiqamətində müntəzəm reyslər həyata keçirməyə başlamışdır
2025-ci ilin 11 oktyabr tarixində “Azərbaycan Hava Yolları” AZAL QSC Bakı-Bağdad-Bakı istiqamətində müntəzəm reyslər həyata keçirməyə başlamışdır. İlkin mərhələdə reyslər həftədə bir dəfə olmaqla hər şənbə günləri həyata keçiriləcəkdir.
2023-cü ilin 20 noyabr tarixində imzalanmış "Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İraq Respublikası Hökuməti arasında hava əlaqəsi haqqında Saziş"in 4-cü maddəsinə uyğun olaraq, “Azərbaycan Hava Yolları” QSC Bakı - Bağdad - Bakı istiqaməti üzrə razılaşdırılmış xəttin istismarı məqsədilə Azərbaycan Respublikasının rəsmi aviadaşıyıcısı təyin edilmişdir.

Press release 12 October 2025
Azerbaijan Airlines (AZAL) CJSC has started operating regular flights on the Baku-Baghdad-Baku route
On October 11, 2025, “Azerbaijan Airlines” CJSC AZAL began operating regular flights on the Baku-Baghdad-Baku route. At the initial stage, flights will be operated once a week, every Saturday.
In accordance with Article 4 of the “Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Iraq on Air Services” signed on November 20, 2023, “Azerbaijan Airlines” CJSC has been designated as the official air carrier of the Republic of Azerbaijan for the purpose of operating the agreed route on the Baku-Baghdad-Baku direction.