Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İraq Respublikasının Prezidenti Əbdüllətif Camal Rəşid ilə görüşmüşdür
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 2025-ci ilin 21 yanvar tarixində Davosda qarşı tərəfin müraciəti əsasında İraq Respublikasının Prezidenti Əbdüllətif Camal Rəşid ilə görüşüb.
COP29-da Azərbaycana səfərini məmnunluqla xatırlayan Əbdüllətif Camal Rəşid bu mühüm tədbirin uğurla keçirilməsi münasibətilə dövlətimizin başçısına təbriklərini çatdırdı. İraq Prezidenti, eyni zamanda, təyyarə qəzası ilə əlaqədar bir daha başsağlığını ifadə etdi.
Prezident İlham Əliyev başsağlığına görə minnətdarlığını bildirdi.
Dövlətimizin başçısı İraq Prezidenti ilə görüşlərini və bu görüşlər əsnasında aparılmış müzakirələri məmnunluqla xatırladı.
Görüşdə Azərbaycanla İraq arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, birbaşa təyyarə reyslərinin təşkili və hökumətlərarası komissiyanın fəaliyyəti ilə əlaqədar məsələlərə toxunuldu. Həmçinin Yaxın Şərqdəki vəziyyət müzakirə edildi, regionda sülhün və sabitliyin bərqərar olunmasının vacibliyi bir daha vurğulandı.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with President of the Republic of Iraq Abdul Latif Jamal Rashid
On January 21, 2025 Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, met with Abdul Latif Jamal Rashid, President of the Republic of Iraq, at the latter’s request in Davos.
Abdul Latif Jamal Rashid fondly recalled his visit to Azerbaijan for COP29 and congratulated President Ilham Aliyev on the successful organization of this significant event. The President of Iraq also reiterated his condolences regarding the plane crash.
President Ilham Aliyev expressed his gratitude for the condolences.
The President of Azerbaijan warmly recalled his previous meetings with the Iraqi President and the discussions held during those encounters.
The meeting focused on issues related to the development of bilateral relations between Azerbaijan and Iraq, the launch of direct flights, and the activities of the intergovernmental commission. The Presidents also discussed the situation in the Middle East and emphasized the importance of establishing peace and stability in the region.