Mətbuat şərhi 22 yanvar 2025
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İraq Kürdüstan Regionunun Baş naziri Məsrur Bərzani ilə görüşmüşdür
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 2025-ci ilin 21 yanvar tarixində Davosda qarşı tərəfin müraciəti əsasında İraq Kürdüstan Regionunun Baş naziri Məsrur Bərzani ilə görüşüb.
Məsrur Bərzani İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzaninin salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı.
Prezident İlham Əliyev salamlara görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Neçirvan Bərzaniyə çatdırmağı xahiş etdi.
Məsrur Bərzani vurğuladı ki, İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Azərbaycana səfərlərindən, o cümlədən COP zamanı ölkəmizə gəlməsindən çox məmnundur.
Söhbət zamanı Azərbaycan ilə İraq Kürdüstan Regionu arasında iqtisadi, ticari, mədəni, humanitar əlaqələrin inkişaf etdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıldı. Biznes dairələrinin qarşılıqlı səfərlərinin təşkilinin, onların arasında birbaşa təmasların yaradılmasının və biznes forumların keçirilməsinin vacibliyi qeyd olundu.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Prime Minister of the Kurdistan Region of Iraq Masrour Barzani
On January 21, 2025 Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, met with Masrour Barzani, Prime Minister of the Kurdistan Region of Iraq, at the latter’s request in Davos.
Masrour Barzani conveyed greetings from Nechirvan Barzani, President of the Kurdistan Region of Iraq, to the Azerbaijani President.
President Ilham Aliyev expressed his gratitude for the greetings and asked the Prime Minister to extend his own regards to Nechirvan Barzani.
Masrour Barzani emphasized that the President of the Kurdistan Region of Iraq was very pleased with his visits to Azerbaijan, including his trip during COP.
During the conversation, they exchanged views on the development of economic, commercial, cultural, and humanitarian relations between Azerbaijan and the Kurdistan Region of Iraq. The sides stressed the importance of organizing reciprocal visits by business communities, establishing direct contacts between them, and holding business forums.